MCSE

MCSE ce SERVER prgramları ile ilgi tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Disaster Recovery For Exchange

Diyelim ki ; Bir sabah sisteminiz çökmüs o esnada loglari incelesekte bu pekta çözüm olmuyor çünkü hata hatayi dogurdugu için hatanin hangi log dan kaynaklandigini bulmak artik bilgi degilde tücrübeye bakacaktir.Bu server inizin üzerinde DC ve Exchange Mail server kurulu ve o esnada yasananlar tam bir kaos gözüksede bir kaç çalisma ile ayaga kaldirma sansimiz vardir.

<<<<yazının devamını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz>>>>

RIS – Remote Installation Service Kurulumu. (Resimli Anlatım)

Çok fazla bilgisayarın bulunduğu ortamlarda işletim sistemi kurulumu , Administratorlar için bir kabusa dönüşebilir. Her bilgisayarın bulunduğu yere tek tek gidilerek CD yerleştirilmesi ve kurulum sırasında sorulan sorulara cevap verilmesi gerekir. Bir şirkette farklı katlarda, 100 den fazla bilgisayara işletim sistemi kurulumu yapıldığını düşünebiliyor musunuz?
<<<<RIS Kurulumu yazısının devamını görmek için tıklayınız…>>>>

Active Directory Kurulumu Resimli Anlatım

I. Active Directory Nedir?
Active Directory, Windows 2000 agi içinde bir servistir. Bu servis ag kaynaklari (kullanicilar, aygitlar, izinler vb.) hakkinda bilgi saklar. Windows 2000 Server Active Directory servisi, sistem konfigürasyonu, kullanici profilleri, uygulamalar hakkinda bilgi saklar. “Group Policy” düzenlemeleriyle birlikte sistem yöneticisi kullanicilarin masaüstlerini (dagitim masaüstü yönetimi), network servislerini ve uygulamalari merkezi olarak bir noktadan yönetmeyi saglar.
<<<Yazının Devamını Okumak için Tıklayınız >>>

DHCP Kurulumu (Resimli Anlatım)

CP(İngilizce Dynamic Host Configuration Protocol, yani Dinamik İstemci Ayarlama Protokolü), bir TCP/IP ağındaki makinelere IP adresi, ağ geçidi veya DNS sunucusu gibi ayarların otomatik olarak yapılması için kullanılır. Günümüzde neredeyse tüm ev ve halka açık ağlarda kullanılmaktadır, ofis veya daha kontrollü bir bağlantı sağlanan yerlerde ise statik IP adresi tercih edilir.

<<<<yazıyı okumak için tıklayınız.>>>>

Terminal Server 2003 Kurulum ve Konfigürasyonu(RESİMLİ ANLATIM)

Terminal Server, kullanıcıların remote bağlantı ile Windows server üzerinde ortak olarak çalışmalarını sağlayan bir servistir. Özel programlar üzerinde veya client bilgisayarların düşük konfigürasyonlarda çalıştığı ortamda güçlü bir server üzerinde çalışılması hem performans hem de maliyet açısından çok yararlı olacaktır. 4 adımda terminal server  mimarisini anlatmaya çalışacağım.

<<<<Terminal server kurulumu>>>>

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s